Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Bude Dívčí válka v boji o Berlín?

10. 08. 2018 8:10:38
Adriana Krnáčová a Karla Šlechtová. Dvě exoblíbenkyně Andreje Babiše v dresu hnutí ANO. Lhostejno, zda v klubovém nebo nájemním ohozu. Polobůh Andrej je z obláčku prominentů už stejně shodil.

Kazily totiž image hnutí. To je tak někdy s ženskými – dejte jim moc a už se zadělává na malér, říkával kdysi jistý politik, který se právě za působení ve vysoké politice do političky zamiloval. Rozvedl se a politička mu pak taky dala kvinde.

Ale což, vraťme se k původnímu: Když někdo ve vládní funkci skončí, bývá zvykem mu nabídnout, či dokonce obstarat jiný společensky přijatelný post. Tedy za předpokladu, že neskončí kvůli krabici s miliony s podivením, že tam mělo být víno a ejhle, jsou tam prašulky, a právě proto o sebe láhve necinkají. Zato cinkaly penízky, avšak pouze v uších dotyčného. Zato v uších Adriany Krnáčové už předem zřejmě libě zní přivítání na berlínské ambasádě, coby důležitého emisara reprezentujícího Českou republiku. Podle dostupných informací o této možnosti prý už i hovořila s německými ekonomickými diplomaty v Praze. No tak hovořila, ještě tam ale není, řekl by škarohlíd a tím by celá věc zapadla s odpoledním sluncem. Jenomže to vychází i nad Hradem a jeho nájemník dosluhující primátorku Krnáčovou údajně dosud téměř vůbec nebral na vědomí. Protože svého oblíbence na velvyslaneckém postu v Berlíně už dávno má a klidně prý může i přesluhovat. Takže s balením kufrů by měl kdokoliv jiný rozhodně nějaký čas počkat. Což je jistá čára přes rozpočet paní primátorky už jen tím, že ani posvěcení hradního nájemníka nemá jisté a Andrej Babiš bude dělat mrtvého brouka. Co se Krnáčové nepovedlo v Praze jako primátorce, půjde to s ní už kamkoliv jinam. Takže do prestižního Berlína už raději vůbec ne, zní šeptanda ve vysokých kruzích.

Šeptanda prozradila druhou možnou alternativu, na kterou by se mohl podle jedněch Berlín těšit, podle druhých zase děsit. Je to Karla Šlechtová, exministryně obrany, předtím vedla Ministerstvo pro místní rozvoj. Pak vedla mediální válku kvůli svým osobním excesům a prohrála ji. Tudíž i sympatie Andreje Babiše. Měla, jak Babiš říkal, tah na branku. Ten vůbec nejlepší byl ale na tu vlastní. Což je pravda, motat přes sebe historické souvislosti zejména v období světových válek, to by jako ministryně obrany fakt neměla. Člověk někdy chybuje, to je pravda. Ve vysoké politice, než něco řekne nebo udělá, se to ale neodpouští. A navíc, je to velmi expresivní a energická žena. Za to ji možno pochválit, být chlapem v sukni, se přece taky někdy hodí. Ne ale ve chvíli, kdy narazí na skutečné fachmany, jak někoho klepnout přes prsty, ministr neministr.

Takže suma sumárum, Adriana Krnáčová se s nějakým tím tvrdším slůvkem nemazlí, což dokázala světu při už do nebe volajícím šlendriánu v době dokončovacích prací tunelu Blanka. Použila těch nelichotivých invektiv na adresu stavbařů, subdodavatelů a vůbec firem, podílejících se na všeobecném veselí veřejnosti, co vše je u nás ještě možné. Karla Šlechtová, jak patrno z jejích projevů, volí mnohem diplomatičtější slovník, ale protože z jejího dračího pohledu mnohdy čiší chuť místo zbytečného vysvětlování dát rovnou někomu pěstí, je zřejmě otázka času, kdy to udělá. V podstatě z gruntu milá dáma, ale co naplat, udělat někomu monokl v Berlíně, to by už neustál ani papež. Nicméně Andreji Babišovi dobře tak – sám si vybíral lidi do týmu, sám teď musí řešit, co s nimi. A sám to řešit paradoxně nebude, má vládu s důvěrou a koaličního partnera. Takže se zároveň rodí první zkouška toho, proč vláda důvěru dostala. To už je tak, pane premiére – kam nemůže čert, tam nasadí ženskou. A možná i na vás pěkně naštvanou. Co je horší, jsou hned dvě.

Autor: Petr Štrompf | pátek 10.8.2018 8:10 | karma článku: 12.27 | přečteno: 495x


Další články blogera

Petr Štrompf

Zlobivý Klaus junior. Od táty ale na zadek nedostane

Má to těžké synek exprezidenta. Sdělí názor a buď následuje potlesk, nebo pěkná mela. Fialova ODS však mohla počítat s tím, že Václav Klaus junior bude víc solitér, než cokoliv jiného. Má to v genech a o tom žádná.

16.8.2018 v 7:45 | Karma článku: 28.14 | Přečteno: 2155 | Diskuse

Petr Štrompf

Víra v Boha je něco, co neexistuje, věřící platí za něco, co nedostanou

Tak už je to tady zase. Křesťan by podle profesora Halíka měl mít otevřené srdce a pro potřebné i otevřenou kapsu. Tedy i pro imigranty. Dobře tedy. Otázka víry je jedna věc, obyčejná lidskost a zdravý rozum druhá.

31.7.2018 v 9:42 | Karma článku: 23.18 | Přečteno: 895 | Diskuse

Petr Štrompf

Zákazy Evropské unie. Některé jsou dílem chorého mozku

Výhody či nevýhody členství v EU jsou debatovány u piva či v kancelářích průmyslníků. Zkrátka všude tam, kde tečou dotace, nervy z toho, zda je šance je získat, či co zase budeme muset přinejmenším měnit nebo rovnou zakázat.

25.7.2018 v 7:03 | Karma článku: 31.07 | Přečteno: 1112 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Ivo Rottenberg

O 34. týdnu roku 1968

Svou vzpomínkou se vracím o padesát let, kdy jsem uzavřel smlouvu s cestovní kanceláří Rekrea na čtrnáctidenní pobyt v penzionu v Hamru na Nežárce. Bylo to v kraji mého mládí a chtěl jsem rodině ukázat krásy jižních Čech.

20.8.2018 v 14:55 | Karma článku: 8.18 | Přečteno: 173 |

Tomáš Vodvářka

Smíme se "navážet" do presidenta?

Bloger Libor Čermák považuje každého, kdo se "sprostě naváží" do naší hlavy státu za neschopného a frustrovaného jedince. Jelikož pan Čermák neotvírá diskusi, volím tuto formu odpovědi.

20.8.2018 v 13:58 | Karma článku: 33.09 | Přečteno: 900 | Diskuse

Jan Bartoň

ČSSD – obyčejný a ostudný populismus

Jako o populismu nejhrubšího zrna lze hovořit o předvolebním slibu ČSSD řešit bytovou situaci tím, že se zákonem převedou byty postavené developery na stát. To je SRPEN 2018 ve stylu ÚNORA 1948.

20.8.2018 v 13:16 | Karma článku: 31.00 | Přečteno: 828 | Diskuse

Aleš Merta

Šlo odvrátit intervenci vojsk Varšavské smlouvy v srpnu 1968?

S blížícím se padesátým výročím intervence vojsk Varšavské smlouvy do tehdejšího Československa se v internetových diskusích často setkávám s poněkud naivními názory lidí, které se tehdejším událostem věnují.

20.8.2018 v 12:39 | Karma článku: 18.16 | Přečteno: 533 | Diskuse

Petr Burian

Když se hloupost nazývá zkušeností

Není to tak dlouho co nás vládnoucí levice oblažila dalším ze svých projektů řady: Převýchovou občanů k ideální společnosti, a to konkrétně "pamlskovou vyhláškou". Pod heslem: Však my vám to do těch palic natlučem, byla spuštěna.

20.8.2018 v 8:17 | Karma článku: 41.31 | Přečteno: 4124 | Diskuse
Počet článků 145 Celková karma 20.28 Průměrná čtenost 1219

Novinář a spisovatel, publikováno sedm knižních titulů. Autor řady písňových textů a vlastních pohádek se zákazem je svým vnukům vyprávět. Zejména tu O opilém krtečkovi. Autorovi vyšla v loňském roce další kniha Kulku neuslyšíš. Román popisuje příběh studenta práv, toho času ve výkonu trestu.

Najdete na iDNES.cz